رنگ های نامناسب برای دکوراسیون داخلی منزل

مهسا جمعه 17 بهمن 1399 - 11:05
رنگ های نامناسب برای دکوراسیون داخلی منزل
بعضی رنگ ها هر چقدر هم که مورد پسند شما باشند، می توانند برحال روحیتان تاثیر منفی بگذارند. اگر می خواهید هنگام ورود به خانه انرژی مثبت بدست بیاورید، از این رنگ ها دوری کنید.

هررنگی که مورد پسند شما است، نمی تواند انتخاب مناسبی برای رنگ دیوارها باشد. اگر سلیقه شخصی خود را با دیدگاه حرفه ای ترکیب کنید، می توانید به نتیجه ای زیبا در دکوراسیون منزل برسید. رنگ هایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند، به قدری بر روح انسان تاثیرگذار هستند که متخصصان دکوراسیون داخلی توصیه می کنند که قبل از رنگ کردن تمام دیوارها به اندازه کافی به آن فکر کنید.

در سال های اخیر رنگ های خنثی ای مانند رنگ های طوسی و بژ در دکوراسیون داخلی زیاد به چشم می خورند. این رنگ ها بسیار مدرن بوده و متعلق به زمان خاصی نیستند، اما رنگ هایی وجود دارند که در دکوراسیون منزل، باید از آنها دوری کنید. قبل از رنگ کردن خانه ی گرم خود، رنگ هایی را که بر روحیه شما تاثیر منفی می گذارند را بشناسید.

رنگ های قهوه ای لجنی ((پانتون))

چندی پیش کشور استرالیا زشت ترین رنگ های دنیا را معرفی کرد . براساس تحقیقات انجام شده، رنگ قهوه ای لجنی که با نام پانتون شناخته می شود، رنگی است که انسان ها کم ترین تمایل را به آن دارند. این رنگ معمولا بر روی پاکت سیگارها مورد استفاده قرار میگیرد. رنگ قهوه ای لجنی به رنگ های خاکی و سبز و زیتونی نیز شباهت دارد. اگر شما از طرفداران این رنگ هستید، ناراحت نباشید. این رنگ برای برخی لباس ها مانند شلوار بسیار زیبا است، اگر رنگی شاد و دل باز برای خانه می خواهید، از این رنگ دوری کنید.

رنگ هلویی

رنگ هلویی که در دهه 1960 برای دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه از مد افتاده است. این رنگ از نظر روانشناسی برای لباس و لوازم خانه مناسب است، اما در صورت استفاده بر روی دیوارها باعث کاهش انرژی می شود.

رنگ صورتی یخی ((پاستلی))

رنگ صورتی یخی و یا صورتی پاستیلی که در مجله های مد زیاد دیده می شود برای رنگ اتاق خواب انتخاب مناسبی نخواهد بود. برای جان بخشیدن به اتاق خواب خود از رنگ های درخشان استفاده کنید. رنگ های مات و پاستیلی انرژی و درخشش مکان را از بین می برند.

رنگ زرد آتشی ((زرد روغنی))

رنگ زرد و تنالیته های آن که در نور خورشید نیز دیده می شوند سال ها است که برای جان بخشیدن به خانه ها در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرند، اما این رنگ باید با احتیاط مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده بیش از اندازه از رنگ زرد باعث ایجاد حس اضطراب و استرس می شود.

رنگ نارنجی پاپسیکل ((نارنجی براق))

رنگ نارنجی در مکان های کوچک، تا زمانی که به مقدار مناسب مورد استفاده قرار بگیرد، باعث ایجاد حس گرما در آن مکان می شود، اما برای استفاده بر روی دیوارها انتخاب مناسبی نخواهد بود. شاید نارنجی را دوست داشته باشید، اما استفاده از این رنگ بسیار دشوار است. استفاده بیش از اندازه از رنگ نارنجی ازار دهنده خواهد بود.

رنگ قرمز خشخاشی

رنگ قرمز و تنالیته های مختلف آن باعث بروز حس عصبانیت می شوند. به همین دلیل استفاده از این بر روی دیوار های خان انتخاب مناسبی نیست. اما بدین معنا نیست که باید رنگ قرمز را از زندگی خود حذف کنید. می توانید درب ورودی خانه را به رنگ قرمز رنگ آمیزی کنید.

 

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد