چطور با چند ترفند ساده برای خودتان در خانه یک میز کار ساده و کوچک داشته باشید.

مهسا جمعه 24 بهمن 1399 - 18:51
چطور با چند ترفند ساده برای خودتان در خانه یک میز کار ساده و کوچک داشته باشید.
دنیای امروز دیگر زمان پشت میز نشستن ها ی طولانی در اداره ها نیست. حلا دیگر جمعیت زیادی از مردم دنیا راحت در خانه می نشینند و به مدد فناوری های روز کارهایشان را در اداره سروسامان می دهند. در اینجا ترفندهای ساده ای را برای پایان این دغدغه معرفی می کنیم .

1-در بیشتر خانه ها فضای بین دو کمد خالی است جایی که ممکن است به اختیار صاحبخانه دوباره تبدیل به یک کمد شود یا به صورت طاقچه هایی کوتاه تزیین شود. این فضا مناسب ترین جا برای درست کردن یک میز کار وچک و راحت است به خصوص اگر رنگ پس زمینه اتاق سفید انتخاب شود که دیگر چه بهتر. رنگ سفید هم فضا را شادتر نگه می دارد و هم جلوی ریخت و پاش های اضافی را می گیرد. بهتر است صندلی میز کار کوچک، باریک و ظریف باشد.

2-داشتن یک اتاق بزرگ به منزله داشتن یک میزکار بزرگ نیست. حتی اگر اتاق خواب شما هم یک مستر روم حسابی باشد، باز هم باید در ساخت یک فضای کاری با احتیاط رفتار کنید چرا که در هر حال یکی شدن فضای خواب و کار با هم کمی خسته کننده بنظر می رسد. در اتاق های بزرگ می توان با استفاده از طاقچه های دکوری که از سقف تا زمین ادامه دارند فضای خاصی را جدا و آن را تبدیل به یک اتاق کار مجزا کرد البته با رعایت قواعد خاص مانند همخوانی اشیا و رنگ ها با هم.

3-اصلا نگران جا دادن میز کارتان در گوشه اتاق پذیرایی نباشید. گاهی نداشتن فضای کافی در خانه هر محالی را ممکن می کند. فقط کافی است اصولی را رعایت کنید. در اینجا هم لازم است به چند نکته توجه کنید؛ اول اینکه میز کاری که در گوشه پذیرایی قرار می گیرد باید آنقدر ساده و بی آلایش باشد که باعث نشود باقی وسایل محیط به چشم نیاید. اصل دوم هماهنگی رنگ و طرح میز کار با وسایل و دکوراسیون خانه است؛ طوری که کاربرد میز اصلا به نظر نرسد. به عنوان مثال با قرار دادن یک کار هنری روی میز می توان آن را به عنوان یک میز تزئینی نشان داد تا یک میز کار استفاده از قاب عکس در اطراف میز هم می تواند نگاه ها را از سمت آن منحرف کند. کلا هر کاری که باعث شود نگاه ها را از سمت آن منحرف کند. کلا هر کاری که باعث شود نگاه ها از میز بر داشته شود مناسب است.

4- اگر از قرار دادن یک دکوری ثابت وسط اتاق خواب چندان راضی نیستید می توانید راه های دیگری را برای تقسیم آن انتخاب کنید. کافی است. یک میز ساده ظریف در گوشه ای از اتاق بگذارید و صندلی خاصی که متناسب با رنگ دیوارهای اتاق خوابتان باشد. بعد فضای بین اتاق خواب و محلی که برای کار انتخاب کرده اید را با یک پاراوان ساده از هم جدا کنید. به این ترتیب زمانی که پاراوان هم جمع شود دیگر فضای اتاق یک محیط کاری محدود بنظر نمی رسد. انگار که میز و صندلی جزئی از دکوراسیون اتاق خواب است.

5- خیلی از ما عادت داریم برای ورودی خانه هایمان از یک میز کنسول بزرگ استفاده میکنیم؛ میز لوکس با کشوهای فراوان که معمولا روی آن آیینه ای بزرگ هم قرار میگیرد. می توان از این وسیله منحصر به فرد راهروی ورودی به عنوان یک میز کار اداری استفاده کرد. با این قاعده که دیوار ها سفید باشند و میز طیفی از رنگ چوب کف اتاق را داشته باشد. هماهنگی سفیدی دیوارها و روی میز با چوب نمایی خاص درست می کند و توجه ها را از میز اداری ورودی بر می دارد.

6- یک دیوار بلند و سرتاسر خالی جان می دهد برای ساختن یک اتاق کار حسابی فقط باید در این شرایط هم هول نشوید و به خیال اینکه فضای مناسب زیادی در اختیار دارید اتاق را از انبوه لوازم انباشته نکنید. بهترین راه یک میز ساده سرتاسری با طراحی چوب و کمدهایی سفید رنگ است. سفیدی باعث می شود حجم زیاد کمدها چندان بنظر نرسد. از فضای بالای میز هم می توان با استفاده از طاقچه های دیواری اسنفاده کرد. رنگ آمیزی خاص داخل طاقچه ها نگاه را به سمت آنها می کشد و دیگر کمتر بیننده به سمت میز خیره می ماند.

7- اگر واقعا آدم شلوغی نیستید و موقع کار بریز و بپاش زیادی راه نمی اندازید می توانید به داشتن  میز کار در هر فضایی امیدوار باشید، حتی اگر این فضا گوشه ای دنج از آشپزخانه تان باشد. هیچ ایرادی ندارد که کارهای روزمره تان را در پشت کانتر های خالی انجام دهید و حتی رایانه ی رومیزی تان را آن جا مستقر کنید. فقط باید قول بدهید کارمند مرتبی باشید و غیر از همان رایانه بعد از تمام شدن کار هیچ نشانی از خودتان برجای نگذارید.

8- همیشه لازم نیست برای داشتن یک میز کار اداری در گوشه ای اتاق خواب دنبال میزهای سه گوش کنجی بود یا اینکه ظریف ترین و کوچک ترین مدل ها را انتخاب کرد. اگر هیچ راهی برای استتار میز کارتان در اتاق کار ندارید و چیدمان اتاقتان هم کلاسیک و مجلل است می توانید با همان سبک و ثیاق یک میز دکوری انتخاب کنید؛ حتی برای رد گم کردن می توانید روی دیوار ور به روی میزتان یک آیینه نسب کنید. اینطوری میز داخل اتاق دیگر محلی خشک و بی روح برای کار به شمار نمی رود و رنگ و طرح ان توی ذوق نمی زند.

9- توی خیلی از آپارتمان های امروزی به خاطر فضاهای خاصی که برای کانال کشی ها و غیره استفاده می شود، فضاهای پرتی به وجود می آید که بیشتر به عنوان انباری های داخل خانه به خریداران ملک معرفی می شود این فضاها که معمولا بیشتر یک اتاق یک متر مربعی نیستند بیشتر از اینکه به درد انبار شدن بخورند، برای اتاق کار مناسب هستند؛ به خصوص زمانی که تا سقف هم قفسه بندی شوند و کلا ریخته پاش های خانه را جمع و جور بکنند.

10- اگر نداشتن میز کار حسابی برایتان دردسر ساز شده و شرایط تان جوری است که نمی توانید تغییر زیادی در دکوراسیون خانه ایجاد کنید- مانند شرایطی که مستاجرها با روبرو هستند- بهترین کار استفاده  از معجزه رنگ سفید است. یک میز کار ساده با طراحی مدرن و صندلی متناسب و همرنگ آن انتخاب کنید و در گوشه ای از اتاق بگذارید. مطمئن باشید هماهنگی میز و صندلی کاری می کند که خیلی زود به شئ محبوب خانه تبدیل شود. میز و صندلی در این حالت نباید جزئیات زیادی داشته باشد و طراحی آنها باید ساده و در عین حال با خطوط کشیده و زاویه دار باشد.

11-ساده ترین روش برای داشتن یک میز کار حسابی بی خیال یکی از کمدهای خانه شدن است. فقط کافی است کمی از خرت و پرت های داخل یکی از کمد ها را بیرون بریزید و داخل یکی از کمدها را قفسه بندی کنید. برای زیباتر شدن کارتان هم می توانید دیوار کمد را با کاغذ دیواری مورد علاقتان طرح دهید. اگر در کمد کشویی باشد که چه بهتر اما اگر نباشد می توانید از پرده هایی متناسب با فضای اتاق تان استفاده کنید. صندلی را هم جوری انتخاب کنید که بتوانید آن را به راحتی در کمد جا دهید.

12-برای ما قرار دادن هر مدل وسیله ای جلوی پنجره های سرتاسری خانه یک جور خطا در دکوراسیون به حساب می آید در حالی که در طراحی های امروزی خیلی از کارشناسان ترجیح می دهند بلندی زیاد پنجره ها را با استفاده از ابزاری مانند یک میز کار ساده بگیرند. به این ترتیب هم به خواسته شان میرسند و هم اینکه صاحبخانه به سادگی صاحب یک میز ساده کاری می شود. فقط در تصور داشته باشد اگر این میز در اتاق خواب باشد می توان با قرار دادن چند قاب عکس ساده خشکی فضا را از بین برد.

13- اگر هیچ کدام از راه حل هایی جلوی پایتان گذاشتیم کارساز نبود یا باسلیقه تان جور در نمی آمد، ایرادی ندارد راههای رسیدن به خواسته شما زیاد است مانند این میزهای تاشوی جدید که انواع و اقسام شان تازگی ها زیاد توی بازار پیدا شده اند. پس نگران داشتن یا نداشتن میز کار در خانه نباشید. همین که یک میز تاشو را بتوانید زیر تخت تان جادهید یعنی هنوز امیدی برای انجام کارها در خانه هست.

 

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد