ترفند ساده برای نصب کردن اصولی و درست تابلو های هنری

مهسا جمعه 8 اسفند 1399 - 18:15
ترفند ساده برای نصب کردن اصولی و درست تابلو های هنری
آثارهنری و تابلو های نقاشی یکی جذاب ترین انتخاب ها برای دکوراسیون خانه و منزل شما به شمار می روند و انتخاب و آویز کردن اصولی آنها می تواند دکو راسیون منزل شما را به طرز شگفت آوری زیباتر کند.

پیدا کردن اثر هنری زیبا و متناسب با سلیقه و دیزاین خانه ی شما کاری دشوار است و همچنین نصب درست و اصولی آن کاری بس دشوارتر خواهد بود. در حقیقت نصب اثر هنری در ارتفاع و جای نامناسب یکی از مشکلات رایج در دکوراسیون منزل بشمار می رود.

درادامه سه ترفند مهم و اساسی که باید هنگام نصب تابلو و اثر هنری به آن توجه کنیم را برای شما آورده ایم. این سه ترفند به شما در نصب و آویز کردن در جای مناسب کمک خواهد کرد.

نصب تابلوهای تک هم سطح و هم ارتفاع چشم

بهترین مکان برای نصب کردن اثر هنری تک، هم سطح و هم ارتفاع چشم وبا فاصله ی 150 سانتی متر از سطح زمین است. 150 سانتی متر، بهترین فاصله برای آویز کردن آثار هنری تک ویک عدد طلایی برای نصب کردن تا بلوهای هنری محسوب می شود.

اگر تابلو را بالای مبلمان میخواهید نصب کنید فاصله ی 15 سانتی متری از مبلمان مناسب خواهد بود و بهتر است عرض تابلو 3/2 عرض مبلمانی که بالای آن نصب می کنید باشد.

قانون کلی دیگر که حتما باید در نظر بگیرید مقیاس فضایی است که در آن میخواهد تابلو هنری را نصب کنید.

نصب دو تابلو مانند یک تابلو

برای نصب دو تابلو، مانند زمانی که یک تابلو میخواهید نصب کنید عمل کنید و فاصله ی 150 سانتی متری از سطح زمین تا نقطه ی بین دو تابلو رارعایت کنید.

این قانون همچنین برای نصب تعداد بیشتر تابلو (3الی 4) نیز عمل میکند و باید فاصله ی 150 سانتی متری از سطح زمین تا مرکز گروه تابلو ها را رعایت کنید. بین تابلو ها نیز فاصله ی چند سانتی را رعایت کنید تا انها هماهنگ تر بنظر برسند.  

برای خرید تابلو های زیر کلیک کنید

3-نصب گروه تابلوها

برای نصب گروه تابلو ها میتوانید ازتابلو های با یک تم رنگی و یک سبک خاص (بعنوان مثال تابلوهای سیاه و سفید، طرح برگ ودرخت، طراحی دستی ویا چاپی و...) با قاب های هم شکل و یا نزدیک به هم استفاده کنید و یا قابهای متفاوت و متضاد با سبکهای مختلف برای ایجاد ظاهری متفاوت تر استفاده کنید. بین تابلوهای متوسط تا بزرگ حتما فاصله ی 5 الی 8 سانتی مترو تابلو های کوچکتر 3 الی 4 سانتی متر را رعایت کنید.

برای خرید تابلو های زیر کلیک کنید

 

 

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد