قارچ خوراکی تکمه ای

مهسا پنجشنبه 30 بهمن 1399 - 17:19
قارچ خوراکی تکمه ای
قارچ های خوراکی تکمه ای، امروزه با توجه به ارزش غذایی بالا مورد توجه قرار گرفته و در سراسر دنیا کشت می شود.

قارچ های خوراکی با نام علمی agaricus bisporus  جزو قارچ های ساپروفیت و از دسته بازدیومیست ها هستند. قسمت خوراکی قارج از چندین عضو تشکیل شده است. قسمت پایه قارچ به شکل استوانه به ارتفاع 5/2 – 3 سانتی متر و به قطر 5/1 – 2 سانتی متر می رسد. قسمت کلاهک که روی پایه قرار دارد به رنگ سفید، طلایی و سبیه به یک چتر است و دارای صفحاتی قهوه ای رنگ که در امتداد شعاع چتر قرار می گیرند. در بین این صفحات اسپور یا همان هاگ قارچ قرار دارد که در شرایط مناسب تولید رشته های سفید رنگی به نام میسلیوم می کنند. این میسلیوم ها در داخل مواد عالی پوسیده نفوذ کرده و مواد غذایی مورد نیاز قارچ را تامین می کنند و بدین ترتیب همانند ریشه گیاه عمل کرده.

به مجموعه میسلیوم ها مایه ی قارچ گفته می شود که به مثابه بذر تلقی شده و برای تولید قارچ می توان آن را از شرکت های مخصوص تهیه کرد.

ارزش غذایی قارچ

قارچ خوراکی از نظر مقدار پروتئین با سایر سبزی های تازه رقابت می کنند. این گیاه شامل مقادیر زیادی ویتامین های مختلف و املاح معدنی مثل آهن و کلسیم است.

نکته قابل توجه این است که تعدادی از ویتامین های این گیاه مانند تیامین و بیوتین در موقع پختن قارچ و در حالت کنسروی و یا یخ زده و خشک شده ، تقریبا به صورت کامل باقی می مانند.

( در هر 100 گرم قارچ خوراکی حدود 5  گرم پروتئین، 3/0 گرم چربی و 7 گرم ماده نشاسته وجود دارد. )

محل پرورش قارچ

محل پرورش قارچ به منظور کنترل دما، رطوبت و تهویه هوا در اتاق های بسته و تاریک انتخاب می کنند. در واحدهای بزرگ تولیدی قارچ برای پرورش قارچ از اتاق های ویژه ای که با مصالح ساختمانی ساخته شده استفاده می کنند. این اتاق ها به طول 20 متر ، به عرض 6 متر و ارتفاع حدودا 5/4 متر هستند که بسترهای کشت در دو ردیف و و در امتداد طول اتاق قرار دارند. عرض بسترها را حدود 5/1 متر انتخاب کرده و در هر ردیف 5 تا 6 بستر به شکل قفسه روی هم قرار می دهند. (سیستم استیلاژ یا قفسه ای)

در بعضی از واحدهای تولیدی به جای ساختن بسترهای ثابت و قفسه مانند از جعبه های کوچک متحرک استفاده می کنند که به آن سیستم جعبه ای می گویند.

میزان دما در این اتاق ها بین 10 تا 25 درجه سانتی گراد است.

میزان رطوبت هوای محل باید به حد اشباع برسد.

بستر کاشت

برای کاشت قارچ تکمه ای در قدیم از کود اسبی به تنهایی و یا همراه با کاه و کلش استفاده می شد. امروزه برای تهیه ی بستر کشت از کاه گندم با افزودن مواد تکمیلی استفاده می شود.

قبل از کاشت مایه ی قارچ روی کمپوست، باید اعمالی را برای تسریع در تخمیر و پوسیدگی انجام داد. پوسیدگی کمپوست در نتیجه تخمیر طبیعی آن انجام می شود و طی آن تغییرات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی صورت می گیرد. این عمل باعث می شود تا بهترین شرایط رشد برای قارچ فراهم گردد. پس از مرحله تخمیر کود، دمای مورد نیاز برای بستر قارچ فراهم می گردد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد