متناسب با اندام خود لباس بپوشیم

مهسا سه شنبه 27 خرداد 1399 - 23:46
متناسب با اندام خود لباس بپوشیم
ایا از تغییر در نوع لباس پوشیدن خود می ترسید؟

شاید شما متناسب با اندام و بدن خود لباس نمی خرید. افراد زیادی از این واقعیت غافل هستند که بعضی از سبک های لباس فقط متناسب با شکل وفرم خاصی از اندام ها هستند و فقط در این  اندام ها زیبا بنظر می رسند و متناسب با بقیه اندام ها نیستند و به انها نمی خورد .

نوع اندام خود را چگونه مشخص می کنید ؟ نوع اندام شما طرحی از ساختارکلی شماست پس دانستن نوع اندام و بدن شما به انتخاب لباس متناسب با سبک و شخصیت شما کمک می کند . شما می خواهید لباس هایی را انتخاب کنید که شما را زیباتر نشان دهد و متناسب با بدن شما باشند .کوتاه، بلند، خمیده، ورزشی و...نقشی در فرم اندام شما ندارد. اینها قسمت های بدن شما و ساختار ژنتیکی شما هستند . تک تک افراد دارای ساختار بدنی مشخصی هستند .

هر نوع مد و لباسی به بدن شما نمی اید . برای ساده تر کردن انتخاب لباس مناسب باید بدانید چه سبک های به شما می اید و متناسب شماست . برای این کار بهتر است نوع بدن خود را بشناسید . پنج دسته بندی اصلی برای انواع بدن وجود دارد : اندام مستطیلی، ساعت شنی، اندام سیبی شکل، اندام گلابی شکل و اندام مثلثی . بدن هر شخص از نظر اندازه و شکل متفاوت خواهد بود اما این پنج نوع اولین قدم برای شناخت نوع اندام شماست . هنگامی که فرم بدن خود را پیدا می کنید انتخاب لباس مناسب برای شما بسیار راحتتر خواهد بود .

فرم بدن خود را بشناسید

اندازه سه قسمت از بدن برای شناخت نوع بدن مهم است این سه قسمت عبارتند از : شانه ها، کمرو لگن .تفاوت بین اندازه این سه قسمت فرم بدن شما را شکل می دهد .

فرم بدن مستطیلی

  

در فرم مستطیل شکل اندازه شانه ها و لگن با کمر تقریبا برابر است . به بدن مستطیلی گاهی اوقات اندام پسرانه هم گفته می شود. برای این نوع اندام باید لباس هایی که شانه و لگن را پهن تر نشان می دهد استفاده کرد تا بدن به فرم ایده ال خود نزدیکتر شود . لباس های مناسب برای این نوع اندام عبارتند از : دامن های چین دار ، شلوار دامنی ، تاپ و بلوزهایی که در بالا چسبان و از وسط چین میخورد.

اندام ساعت شنی

 

بدن ساعت شنی به بدنی گفته می شود که شانه و لگن یه اندازه و کمر باریک تر است . در این نوع اندام شما باید لباسی انتخاب کنید که فرم بدن شما را بیشتر نشان دهد .از لباس هایی که اندام شما را صاف و مستطیلی نشان می دهد دوری کنید . لباس های مناسب برای فرم بدن ساعت شنی عبارتند از : لباس هایی که در قسمت کمر ، کمربند میخورند، دامن های تنگ، شلوارهای فاق بلند، تاپ های دکلته.

 اندام سیبی

 

اندام سیبی شکل اندامی است که بالا تنه پهن تر از پایین تنه است . اندام های سیبی شکل دارای شانه های پهن و سینه های برجسته  و درناحیه میانی بدن چاقی و اضافه وزن دارند . برای اندام سیبی شکل باید لباس هایی را انتخاب کنید که پاها را پهن تر و قسمت میانی اندام را لاغرتر نشان دهد. لباس هایی که مناسب این نوع اندام ها هستند عبارتند از : کتهایی که از وسط کمر گشاد می شوند، تونیک ها، پیراهن های بلند

اندام گلابی شکل

در اندام گلابی شکل قسمت لگن بسیار پهن تر از بالا تنه است .شانه ها باریک و قسمت باسن و ران پر است . در صورت انتخاب درست لباس، می توانید اندامی شبیه ساعت شنی ایجاد کنید .باید لباسی انتخاب کنید که بین بالا تنه و پایین تنه تعادل ایجاد کند .لباس های مناسب این اندام عبارتند از: شلوار های دمپا گشاد، دامن های عروسکی، ژاکت

اندام مثلثی

 

اندام مثلثی فرم بدن ورزشکاران است.در این نوع اندام شانه ها پهن تر از قسمت لگن است . برای این نوع اندام باید لباسی انتخاب کنید که لگن شما را پهن تر نشان دهد و برای بدن شما انحنا ایجاد کند .لباس هایی که مناسب این نوع اندام هستند عبارتند از : شلوار جین جذب، دامن های چین دار ، وست های بلند

 گزینه های زیادی برای انتخاب لباس وجود دارند اما با شناخت کلی نوع بدن خود و انتخاب لباس مناسب ان باعث می شود زیباتر بنظر برسید و اعتماد بنفس خود را افزایش دهید .

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد