چطور بهترین رنگ را برای خانه خودمان انتخاب کنیم ؟

مهسا یکشنبه 25 خرداد 1399 - 17:48
چطور بهترین رنگ را برای خانه خودمان انتخاب کنیم ؟

یکی از مهم ترین انتخاب هایی که برای طراحی داخلی خانه باید انجام بدیم انتخاب رنگ و ترکیب رنگی استفاده شده در ان است شاید خیلی از ما ندانیم برای انتخاب رنگ در طراحی داخلی خانه چه مواردی را باید در نظر بگیریم. برای جواب دادن به این سوال، ما برای شما یک جدول اماده کردیم که بعنوان راهنما موقع انتخاب رنگ به شما کمک بکند.

                                                        

-یکی از مهم ترین نکته هایی که شما موقع انتخاب رنگ باید در نظر بگیرید این هست که شما کجا زندگی میکنید اگر در منطقه سردسیری زندگی میکنید رنگهای گرم و اگر در منطقه گرمسیری زندگی میکنید از رنگهای سرد استفاده کنید.

مسیله دیگری که شما باید در نظر بگیرید موقع انتخاب رنگ میزان شدت نور وجهت نوری  است که در اتاق شما وجود دارد که می تواند بعنوان راهنما در انتخاب رنگ به شما کمک کند دانستن شدت وجهت نور وقتی که میروید سمت رنگ های تند وتیز و یا رنگ های کم رنگ وملیح وهمچنین رنگ های سرد یا گرم کمک میکند بفمید کدام تناژ از این رنگ هارا باید انتخاب کنید .

 این رو بدانید که هر موقع شما می خواهید خانه خود را رنگ کنید شما حتما ان رنگ را روی دیوارموردنظرتست کنید

بهتره موقع انتخاب رنگ از رنگی شروع کنید که فکر می کنید نزدیکترین رنگ به رنگی که می خواهید هست سپس یک درجه روشن تر یا تیره تر و یا گرمتر، سردتر کنید تا بتونید رنگ واقعی که روی دیوار دیده می شود را بفهمیم

هر اتاقی میزان نور متفاوتی دارد پس رنگی که میبینید در اتاق شما دقیقا شبیه ان رنگ نمی شود

در ادامه راهنمای کلی نور و تاثیرش در فضای شما برای انتخاب رنگ مناسب را برای شما نوشته ایم.

اتاق : اشپزخانه /  رنگ: white dove,gothic arch /جهت نور :عمدتا نور شمال با مقداری نور شرق و غرب

شمال: غیرمستقیم , نورسرد در کل روز

سعی کنید از رنگهای گرمتر استفاده کنید . رنگهای تند و تیز، تیره تر خواهند شد و رنگهای روشن تر کمی کسل کننده و ملیح تر خواهند شد.

رنگ انتخاب شده برای این اشپزخانه گرمترین رنگ سفیدیست که وجود دارد . اگر این اشپزخانه نور جنوب دریافت می کرد باید رنگ کرمی تر با تناژ پایین انتخاب میشد اما با نور شمال همین رنگ سفید بهترین انتخاب است .

اتاق: اتاق نشیمن/ رنگ: new York city winter جهت نور : جنوب وشرق

جنوب : مستقیم , نور گرم در طول روز

این اتاق ها نور زیادی دریافت میکنند که در طول روز تغییر زیاد می کند. رنگهای تیره در این اتاق ها روشن تر و رنگهای روشن شدید تر خواهند شد . چون افتاب از شرق طلوع و از غرب غروب می کند باعث میشود نور مستقیم بتابد اما در طول روز تغییر می کند.

رنگ انتخاب شده برای این خانه در عکس روشن ترین تناژ خاکستری گرم است اگر قرار بود یک رنگ برای کل این خانه انتخاب بشود همین رنگ بهترین انتخاب خواهد بود چون این رنگ پویایی کافی در مواجهه با نور جنوب را داراست و همچنین مناسب برای ورودی و راهروها نیز هست.

اتاق:اتاق غذاخوری /رنگ: serene stream /جهت نور: نور شرقی

شرق : روشن در صبح ،سرد دربعدازظهر

اتاق های شرقی درصبح ها یک مقدار گرمتر خواهند بود اما عمدتا در بقیه روز سرد هستند برای همین رنگهای تند و تیز و همچنین رنگهای با تناژ روشن ترو گرمترنیز مناسب انها خواهد بود.

اتاق در عکس کم نور است چون فقط یک پنجره با نور شرق دارد و از هنگامی که نور در صبح ها می تابد تا عصر تاریک است انتخاب این رنگ ابی  می تواند حالت دراماتیک در عصرها و شادابی در صبح ها ایجاد کند.

اتاق : اتاق خواب مستر/رنگ :lilac hush/ جهت نور: غرب و جنوب  

غرب : تیره در صبح ها گرم در بعدازظهر

نور اتاقهای غربی در غروب و عصر ها بسیارگرم خواهد بود ,  این به این معناست رنگی که شما انتخاب مکنید شدید خواهد شد . از رنگهای تند و تیز دوری کنید و رنگهای با تناژ روشن تر استفاده کنید.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد