22 ایده برای حمام و سرویس بهداشتی های کوچک

مهسا یکشنبه 25 خرداد 1399 - 11:42
22 ایده برای حمام و سرویس بهداشتی های کوچک
طراحی حمام و سرویس بهداشتی های کوچک و حل مشکل کمبود فضا یک چالش برای ما می تواند باشد . در ادامه طراحی چند حمام و سرویس بهداشتی را می بینیم تا از انها برای حل مشکل کمبودجاوزیباترکردن سرویس خود ایده بگیریم . 

1- میله حوله بالای توالت 

قرار گیری حوله بالای توالت ایده ی بسیار خوبی است . از فضای عمودی استفاده کنید و از قرار دادن حوله بالای توالت نترسید .در یک سرویس بهداشتی کوچک همه چیز در نزدیکی توالت قرار میگیرد . 

2- قفسه ی نردبانی

استفاده از این مدل قفسه ها که در طبقات پایین عمیق تر و در طبقات بالاتر کم عمق تر است بسیار کارامد است و باعث استفاده بیشتر از فضا می شود و نسبت به قفسه های عادی کمتر جا میگیرد . 

3- هماهنگی با تکرار رنگ

در این سرویس بهداشتی کوچک رنگ مشکی و مسی روی پرده در سراسر این حمام و توالت تکرار شده است و در دستگیره ها ،قلاب ها و حتی پریز از رنگ مسی استفاده شده و باعث هماهنگی بیشترهمه چیز باهم شده است . 

4- گیاهان

یک حمام و سرویس و بهداشتی کوچک می تواند دلگیر باشد اما چه چیزی بهتر از استفاده از گیاه برای انرژی بخشیدن و روحیه دادن به آن فضا وجود دارد .گیاهانی که به نور کم و رطوبت نیاز دارند مناسب این فضا هستند . 

5-فضای خالی روی دیوار 

از فضای خالی روی دیوار استفاده کنید می توانید از شلف های باز روی دیوار و یا اینه که هم فضای بیشتری برای نگه داری وسایل فراهم میکند و هم کاربرد های فراوان دیگری دارد استفاده کنید .
 

6-استفاده از شاخه گیاهان در آب

اگر حمام و سرویس بهداشتی شما نور زیادی دریافت نمی کند اما عاشق گیاهان هستید می توانید برگهای گیاه داخل خانه خود رو ببرید و انها را در اب بگذارید و از ان در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید اینطوری مدت زمان بیشتری ان گیاه سالم می ماند . 

7-استفاده از اثر هنری 

اکثر ما فضای حمام را یک فضای کاملا کاربردی در نظر میگیریم و فراموش می کنیم که ما زمان زیادی رو مجبور هستیم در ان بگذرانیم می توانیم از یک اثر هنری مانند نقاشی در سرویس بهداشتی خود استفاده کنیم و در حالیکه مسواک میزنیم از دیدن ان لذت ببریم. 

8-شلف روی وان 

اگر کمبود فضا برای قرار دادن وسایل حمام خود دارید می توانید از یک صفحه چوبی و... بر روی وان خود استفاده کنید و وسایل مورد نیاز خود را روی ان قرار دهید . 

9-استفاده از فضاهای بالاتر 

به هر اندازه که میخاهید شلف را بالا نصب کنید . در صورت لزوم مانند این شلف در زیر ان میله حوله نصب کنید و از تمام فضاهای موجود استفاده کنید. برای استفاده راحتتر از این شلف می توانید از توالت بعنوان نردبان پله ای استفاده کنید. 

10- میز توالت

در اکثر حمام ها میز توالت مختص ان فضا نیست و سفارشی برای ان فضا ساخته نمی شود .اگر می توانید یک قسمت که هر از دو طرف به دیوار محدود است را برای میز توالت و اینه خود در نظر بگیرید . 

11- از فضاهای خالی استفاده کنید

تمام فضاهای خالی را در نظر بگیرید .در این حمام یک قسمت از دیوار خالی است که از ان برای قرار دادن شلف و قرار دادن وسایل استفاده شده . 

12- از رنگهای تیره استفاده کنید

برخی فضاها بسیار کوچک هستند و فضایی برای پنهان کردن در انها وجود ندارد . به جای استفاده از رنگهای روشن که نور را بازتاب می دهند و فضا را باز نشان می دهند از رنگهای تیره استفاده کنید. 

13-گلهای تازه را فراموش نکنید

ما اغلب از سرویس بهداشتی و حمام خود غافل می شویم و فراموش میکنیم که زمان زیادی را مجبوریم در انجا بگذرانیم . استفاده از چند شاخه گل و گیاهان تازه یک دنیا تفاوت در سرویس و حمام ما ایجاد می کند. 

14-فضای کنار توالت را استفاده کنید

در اکثر سرویس های بهداشتی یک فضای خالی کنار توالت وجود دارد . می توانیم از یک شلف نردبانی یا شلف های باریک و چرخ دار در ان فضا استفاده کنیم . 

15- شاخص باشید

این حمام محدود بودن ابعاد را رد می کند .استفاده از پترن های بزرگ و شاخص تاثیر زیادی را در این فضای کوچک گذاشته است. 

16- گیره و قلاب ها

حوله ها ، شانه ها، سشوار و اتوی مو همه ی انها می توانند با استفاده از قلاب ها اویزان بشوند. اگر می خواهید  بهره وری از فضا را به حداکثر برسانید از این وسایل انعطاف پذیر استفاده کرده وسایل خود را بر روی انها اویزان کنید . 

17- استفاده از اینه گرد 

بعضی از اینه ها برای یک فضای کوچک بسیاربزرگ هستند . اینه های گرد جایگزین بسیار خوبی هستند . 
18- میله منحنی برای پرده حمام میله منحنی برای پرده باعث می شود از فضای باز بدون کاربرد در حمام استفاده بشود.و فضای بیشتری موقع دوش گرفتن به شما بدهد . 

19-استفاده از شلف ها یا کمد های موقتی

فضای مورد نظر خودتون را اندازه بگیرید . بعد به دنبال بهترین کمد یا شلف مناسب برای فضای خودتون بگردید . 

20- از یک سبد فلزی یا چوبی استفاده کنید

با استفاده از یک سبد وقرار دادن ان روی میز توالت داخل حمام خود فضای بیشتری برای وسایل خود ایجاد کنید و هم انها را محفوظ تر و جداتر نگهداری کنید .  

21-استفاده از رنگ سفید

استفاده از رنگهای سفید و روشن نور را بازتاب می کنند و باعث می شوند فضای ما بزرگتر بنظر برسند . همچنین استفاده از متریال های طبیعی مانند سنگ و چینی و فلزات باعث بزرگتر بنظر رسیدن فضای ما می شوند. 

22-شیر آب روی دیواری

اگر قصد دارید شیرالات خود را عوض کنید حتما شیر اب های دیواری رو توی انتخابتون قرار بدید تا فضای بیشتری روی سطح میز توالت خود داشته باشید .
یادتتان باشد شما زمان زیادی را در حمام و سرویس بهداشتی خود میگذرانید پس برای طراحی و چیدمان ان توجه زیادی داشته باشید .
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد